Маруся Любчева
24 януари 2014, петък
Ракурс
Днес от 12.00 до 14.30 часа в конферентната зала на
хотел „Бургас" ще се проведе конференция на тема „Възможности за европейско финансиране и стимулиране на млади предприемачи и иноватори през новия програмен период 2014 – 2020".
Програмата на конференцията включва:
Представяне на гостите от
доц. д-р Маруся Любчева, член на Европейския парламент, и Lean Start-up подход, лектор
д-р Арам Ховспян, BOZA solutions BVBA.
Доклад на тема "Иновационни Ваучери" към програма "Хоризонт 2020" ще изнесе
Маруся Любчева.
За новите моменти в предприемачеството и иновациите ще говори представител на
Министерството на икономиката, енергетиката и туризма.
Две интересни теми :
Европейското финансиране за иновации и изследвания и Дигиталното предприемачество ще разискват Леонардо Пиничети от REDINN–Rete Europea dell’Innovazione, Италия, и
,
д-р Арам Ховспян, BOZA solutions BVBA.
Доц. д-р Маруся Любчева е член на Европейския парламент от групата на социалистите и демократите, член на Комисията по външни работи и на Комисията по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните. Основните й компетентни области включват външна политика (в частност Източното партньорство на ЕС, Русия, Black Sea Synergy, политика в областта на черноморското рибарство), околна среда, наука, иновации, образование, управление на проекти, права на жените и равенство между половете.
Д-р Арам Ховспян притежава магистърска степен по информатика и докторска степен по инженерство от Католическия Университет в Льовен, Белгия. От юли 2011 година работи като старши изследовател в изследователската група iMinds-DistriNet към Католическия Университет. Основните му научни интереси включват съвременни методологии за разработка на софтуер, софтуерни архитектури за сигурност и техники за прогнозиране на софтуерна уязвимост. През 2013 година компанията е успешно придобила финансиране от Фламандската агенция за иновации чрез наука и технологии относно иновативен проект на д-р Ховсепян в областта на интелигентните системи за предоставянето на вода.
Леонардо Пичинети e Старши съветник по Изследвания и иновации и е директор на Европа за бизнес. Завършва Университета в Рим, със специален фокус върху управление на водите в Средиземноморските страни. Неговата основна дейност е ежедневното управление и реализиране на дейностите, които се извършват по европейски проекти, управлявани от Европа за бизнес, както и писане на проектни предложения за рамковите програми на Европейската комисия.
REDINN – Rete Europea dell’Innovazione е европейска консултантска компания, специализирана в консултирането, управлението и разработването на иновационни стратегии за изследователи и малки и средни предприятия. Тяхната мрежа включва партньори както от ЕС, така и трети страни.
Lean startup - как да разработим една идея по правилен начин? Студенти от университета случайно проявяват идея за нов продукт и с ентусиазъм развиват технологична компания, която практически за една нощ се превръща в огромен успех. Упоритост и труд в комбинация с много добра идея е гаранция за успех - това е просто един мит който се подсилва от медиите и киноиндустрията. Истината е, че зад всяка преуспяла фирма по света има десетки фирми с много добри идеи, които се провалят. Въпреки това успешното предприемачеството не е последствие на добри гени или присъствието в правилния момент на правилното място.
Успех в предприемачеството е нещо, което всеки може да научи. Lean startup е една от тенденциите в предприемачеството, която крие ключовете към успеха.
Програма Хоризонт 2020 има за цел да обедини съществуващите към момента три отделни програми на ЕК: за наука, иновации и Седма рамкова програма. Общият размер на финансирането, което се предвижда за периода 2014-2020 г. е в размер на 80 млрд. евро. Програмата ще се съсредоточи върху превръщането на революционните достижения в областта на науката в иновационни продукти и услуги, които осигуряват възможности за развитие на висшите училища в рамките на Общността, научноизследователски организации и бизнеса и променят положително живота на хората. Едновременно с това тя ще цели драстично намаляване на бюрокрацията, като опростява правилата и процедурите за привличане на най-добрите изследователи и на по-широк кръг от иновационни предприятия.
Сподели в социалните мрежи